doro
23 بهمن 1401 - 14:23

گزارش مهر از تهران برفی/وضعیت تردد در جاده ها چطور است

تهران- بارش برف در پهنه وسیعی از استان تهران از بامداد یکشنبه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: از صبح امروز یکشنبه ۲۳ بهمن ماه شاهد فعالیت سامانه بارشی هستیم که طبق پیش بینی‌ها این سامانه در تهران ابتدا از شمال غرب و شمال تهران آغاز و مناطق دیگر را نیز تحت تأثیر خود قرار داده و در این سامانه مناطق شرقی و جنوبی نیز برفی شده اند، در این گزارش به بررسی وضعیت راه‌ها و محورهای مواصلاتی و برف روبی ها در مناطق برف زده از زمان پیشگیری تا آمادگی و مقابله پرداخته ایم.

رانندگان برای تردد در محورهای کوهستانی زنجیر چرخ داشته باشند

سرهنگ ایرج کهریزی رئیس پلیس راه شرق استان تهران، در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص وضعیت راه‌ها و تردد در محورهای مواصلاتی شرق استان تهران اظهار داشت: هم اکنون شاهد بارش برف در محورهای هراز، فیروزکوه، دماوند و پردیس هستیم.

رئیس پلیس راه شرق استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر با لغزندگی جاده‌ها و محورهای مواصلاتی روبرو هستیم گفت: خوشبختانه تمام محورها و مسیرها باز و راهدارخانه فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه پلیس راه در همه محورها حضور پررنگ دارد افزود: توصیه اکید ما به مردم این است که رانندگان برای تردد از محورهای کوهستانی حتماً زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

گزارش مهر از تهران برفی/وضعیت تردد در جاده ها چطور است

ضرورت توجه مردم به صدور هشدارهای مدیریت بحران در استان تهران

حامد یزدی مهر، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با توجه به اعلام هواشناسی از روز جمعه ۲۱ بهمن ماه هشدار نارنجی مدیریت بحران جهت بارش سنگین برف صادر و به تمام دستگاه‌ها ابلاغ شد.

یزدی مهر با بیان اینکه رویکرد مدیریت بحران در استان تهران همواره بر اصول و رئوس پیشگیری، آمادگی و مقابله می‌باشد گفت: در بارش‌های زمستانی عوامل ستاد مدیریت بحران همواره در آماده باش صد در صدی هستند تا مردم با اطمینان خاطر بیشتری به فعالیت‌های خود بپردازند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با تاکید بر ضرورت صدور هشدارها عنوان داشت: تلاش برای کاهش اثرات جانی، مالی و زیست محیطی به عنوان مهم‌ترین هدف مدیریت بحران در تمام جوامع به ویژه جوامع توسعه یافته شناخته شده و کاهش معنادار آثار بلایای طبیعی در بسیاری از کشورهای درگیر با این حوادث مبین و موید این مقوله مهم و حیاتی است، از همین روی همواره در طلایی‌ترین زمان به اعلام هشدارها و توصیه‌ها پرداخته ایم که طبق برآوردهای صورت گرفته این اقدام نقش مهمی در آمادگی مردم و کاهش مخاطرات داشته است.

وی بیان داشت: در بارش‌های اخیر اداره کل مدیریت بحران استان تهران با اشراف کامل به تمام شهرستان‌ها اقدامات ستادها را رصد و بررسی می‌کند و در این زمینه هشدارهای لازم داده شده است.

گزارش مهر از تهران برفی/وضعیت تردد در جاده ها چطور است

بارش سنگین برف در پردیس / ‏تنها‬نگرانی موجود فاز ۱۱ است

ستار منعم، دبیر ستاد مدیریت بحران پردیس در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص وضعیت شهرستان از زمان فعالیت سامانه بارشی تا کنون اظهار داشت: همزمان با دریافت آماده باش از سوی اداره کل، ستاد مدیریت بحران پردیس به حالت آماده باش کامل در آمد و هم اکنون با بارش سنگین برف در منطقه مواجه هستیم.

منعم با بیان اینکه تمام مسیرهای اصلی پردیس باز است گفت: عوامل برف روبی با تمام توان در حال پاکسازی هستند و با توجه به حجم بارش برف در پردیس تنها نگرانی موجود برای فاز ۱۱ شهرستان است که ممکن است در برف روبی با تأخیر و کندی مواجه شویم.

گزارش مهر از تهران برفی/وضعیت تردد در جاده ها چطور است

دبیر ستاد مدیریت بحران پردیس در خصوص وضعیت شن و نمک پاشی در محورهای مواصلاتی پردیس با اشاره به اینکه شن و نمک پاشی به صورت مکانیزه در آزادراه تهران - پردیس و تیغ زنی و نمک پاشی محدوده چهار تونل تا راهدارخانه به صورت خلاف جهت و به منظور جلوگیری از انسداد مسیر از چهار بامداد آغاز و مسیرها به بهترین شکل ممکن باز و ترددها در حال انجام است عنوان داشت: با توجه به برودت هوا در فصل زمستان و به منظور حفظ امنیت کاربران جاده‌ای سقف و دیواره تونل‌های آزادراه تهران-پردیس هر چند ساعت یک بار قندیل زدایی می‌شود.

گزارش مهر از تهران برفی/وضعیت تردد در جاده ها چطور است

وی درباره وضعیت محور جاده قدیم نیز بیان داشت: در این محور راهداری پردیس و شهرداری‌های بومهن، پردیس، خسرو آباد و سعید آباد و دهیاری‌ها با تمام توان مشغول برف روبی هستند و همه مسیرها باز می‌باشد.

گزارش مهر از تهران برفی/وضعیت تردد در جاده ها چطور است

منعم به وضعیت تجهیزات برف روبی در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه شرکت عمران مسئولیت را به شهرداری پردیس محول کرده، شهرداری با اجاره دو دستگاه گریدر اقدام به برف روبی کرده و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.

گزارش مهر از تهران برفی/وضعیت تردد در جاده ها چطور است

دبیر ستاد مدیریت بحران پردیس اظهار داشت: ستاد برف روبی شهرداری بومهن به منظور نمک پاشی، پاکسازی و بازگشایی معابر سطح شهر نیروهای خدمات شهری شهرداری بومهن از نخستین ساعات بامدادی اقدام به برف روبی و پاکسازی معابر شهری کرده اند، پس از اعلام ستاد بحران و هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف نیروهای خدمات شهری شهرداری بومهن در حالت آماده باش قرار گرفتند و با آماده سازی تجهیزات و امکانات لازم در نخستین ساعات بامدادی عملیات برفروبی و نمک پاشی معابر را آغاز کردند.

گزارش مهر از تهران برفی/وضعیت تردد در جاده ها چطور است

وی گفت: در حال حاضر ۱۲ تیم عملیاتی شهرداری بومهن با تجهیزات برف روبی و حمایت سایر واحدهای خدماتی و پشتیبانی در نقاط مختلف شهر مشغول خدمات رسانی به شهروندان هستند. از شهروندان درخواست می‌شود و با توجه به یخ زدگی و لغزنده بودن معابر از ترددهای غیرضروری خودداری و همچنین از زنجیر چرخ استفاده کنند.

گزارش مهر از تهران برفی/وضعیت تردد در جاده ها چطور است

تداوم عملیات برف روبی در راه‌های فیروزکوه / ‏تردها‬ کند اما در جریان است

اکبر اسفندیار، دبیر ستاد مدیریت بحران فیروزکوه در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با آغاز بارش برف در فیروزکوه تمام عوامل ستاد مدیریت بحران فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون عملیات برف روبی ادامه دارد.

اسفندیار عنوان داشت: در فیروزکوه با توجه به بارش برف سنگین ترددها کند اما در جریان است و هر چقدر میزان برفروبی و نمک پاشی ها زیاد باشد به علت تداوم بارش‌ها ترددها کند خواهد بود اما هیچ راهی در این شهرستان مسدود نمانده است.

گزارش مهر از تهران برفی/وضعیت تردد در جاده ها چطور است

دبیر ستاد مدیریت بحران فیروزکوه با اشاره به نقاط روستایی عنوان داشت: در این روستاها سکنه وجود ندارد و مشکلی از جهت ریزش بهمن نداریم.

تمام محورهای مواصلاتی دماوند باز است

جعفر نورمحمدی، مدیر ستاد مدیریت بحران دماوند نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، از جریان تردد روان در محورهای مواصلاتی و راه‌های دماوند خبر داد و عنوان داشت: از ساعت شش صبح دهیاری‌ها و شهرداری و ها و بخشداری‌ها مشغول برف روبی و نمک پاشی هستند و در حال حاضر بارش‌ها تداوم دارد و به موازات آن برفروبی ها و پاکسازی ها نیز در حال انجام است.

نورمحمدی اظهار داشت: خوشبختانه هیچیک از مسیرهای دماوند مسدود نیست و ترددها در جریان است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1034077