doro
11 بهمن 1401 - 14:20

برای حفظ شرافتمان باید در جهاد استقامت داشته باشیم

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: حضرت امام(ره) بر این باور بودند تعلیم‏ خداوند به مسلمین این است که باید در مأموریت‌هاى خود پایدارى داشته باشند، زیرا ملتی که بخواهد شرافت خود و اسلام را حفظ کند، باید علاوه بر جهاد، استقامت در جهاد نیز داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام الیاس نجاری ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر با بیان اینکه از جمله آیات مورد توجه امام خمینی(ره) به ویژه پس از پیروزی انقلاب و مواجهه با دشواری‌های جنگ، فشار استکبار جهانی و مشکلات داخلی، آیه 112 سوره هود بود، اظهار کرد: خداوند متعال در این آیه به رسول اکرم(ص) می‌فرمایند همان‌گونه که فرمان یافته‌ای، استقامت کن و کسانی که با تو به سوی خدا آمده‌اند باید استقامت کنند و طغیان نکنید که خداوند آنچه را انجام می‌دهید، می‌بیند.

وی ادامه داد: حضرت امام(ره) بر این باور بودند تعلیم‏ خداوند به مسلمین این است که باید در مأموریت‌هاى خود پایدارى داشته باشند، زیرا ملتی که بخواهد شرافت خود و اسلام را حفظ کند، باید علاوه بر جهاد، استقامت در جهاد نیز داشته باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تصریح کرد: در اینجا معنای استقامت این است که اگر گرفتاری و مشکلاتی پیدا شد از آنها هراس نداشته باشد و در مشکلات سستى نکند و این امر و دستور خداوند متعال است.

وی با اشاره به اهمیت انقلاب اسلامی و با استناد به بیانات امام خمینی (ره) گفت: این نهضت، یک امر الهى است و حفظ آن در رأس امور است؛ امام (ره) انقلاب اسلامی را متاعى ذکر می‌کنند که در دنیا نظیر ندارد و دیگران به این متاع نرسیدند.

نجاری به دشمنی‌های استکبار علیه ایران اسلامی و انقلاب اشاره کرد و افزود: این نهضت عظیم الهی موجب شده قدرت‌هاى بزرگ در مقابل او دست به توطئه‌‏ها بزنند که یکی از توطئه‌ها تحریم و محاصره اقتصادى است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی امری الهی و قدسی است بنابراین حفظ آن واجب است، افزود: به فرموده پروردگار متعال امت اسلامی باید در مقابل دشمن و شیطان بزرگ استقامت داشته باشند و پایدارى کنند و با قوی شدن مقابل توطئه‌های دشمن بایستند.

پایان پیام/ 2499/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1009968