doro
03 دی 1401 - 13:12

تمام محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی باز و تردد برقرار است

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی گفت: تمام محورهای مواصلاتی استان باز بوده و فقط تردد خودروها در گردنه‌های شهرستان مهاباد با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، پیمان آرامون مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی اظهار داشت: تمام محورهای مواصلاتی استان باز بوده و فقط تردد خودروها در گردنه‌های شهرستان مهاباد با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: از بامداد امروز بارش برف در نقاط مختلف استان به‌ویژه مناطق مرتفع و کوهستانی و گردنه‌های شهرستان مهاباد آغاز شده و به دلیل لغزندگی، تردد وسایل نقلیه در این مسیرها بدون زنجیر چرخ ممکن نیست.

آرامون گفت: در دیگر محورهای استان نیز به دلیل بارش باران و مه غلیظ دید افقی به کمتر از ۲۰ متر کاهش یافته و رانندگان مجبورند برای تردد بهتر چراغ خودروها را روشن کرده و با سرعت کم و احتیاط کامل حرکت کنند.

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی تصریح کرد: همچنین با توجه به کاهش دید افقی و کاهش دما در محورهای مواصلاتی استان به‌ویژه در گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری در این محورها خودداری کرده و در صورت لزوم نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به حرکت کنند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 930206