doro
11 بهمن 1401 - 13:00

افزایش 3 برابری اعتبارات حوزه عشایر کهگیلویه و بویراحمد/قول مساعد استاندار به عشایر تشنه‌کام

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال سه هزار میلیارد ریال اعتبار برای عشایر این استان اختصاص یافت.

سید علی احمد زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: دولت سیزدهم در زمینه تامین زیر ساخت های رفاهی مناطق عشایری این استان اقدامات چشمگیری تاکنون انجام داده است.

وی بیان کرد: اعتبارات عشایر کهگیلویه و بویراحمد در دولت های گذشته ۶۰ تا ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امسال سه هزار میلیارد ریال اعتبار برای عشایر این استان اختصاص یافت.

احمدزاده عنوان کرد: این میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای مناطق عشایری استان در زمینه های آبرسانی، بازگشایی جاده های عشایری و خدمات عشایری و ... هزینه خواهد شد.

وی گفت: با توجه به اینکه کهگیلویه و بویراحمد محل عبور، عشایر پنج استان مجاور شامل بوشهر، فارس، چهار محال و بختیاری، خوزستان و اصفهان است دارای جاده دسترسی عشایری نامناسب می باشد که تردد روزانه و حمل بار را برای مردم عشایر سخت کرده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بیش از چهار هزارو ۵۰۰ کیلومتر جاده عشایری در این استان وجود دارد که سالانه بر اثر بارنگی های سیل آسا برخی از آنها مسدود می شوند.

 احمدزاده ادامه داد: برای آبرسانی به عشایر این استان در تابستان امسال تعداد تانکرهای سیار افزایش خواهد یافت.

وی افزود: تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکل جاده های عشایری انجام خواهم داد ولی عشایری این استان نباید انتظار داشته باشند این جاده ها آسفالت شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: مشکل اختلاف عشایر منطقه هلیگان و قلعه گلاب بهبهان طی نشستی بصورت ازیر بنایی برای همیشه برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/ ۸۲۰۳۳

 

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1009688